SC2506-330
Manufacturer
Signal TransformerDescription
FIXED IND 33UH 680MA 650MOHM SMD
Request for Quotation
SC2506-330
lmages are for reference only.SC2506-330
Delivery Services
33 µH Unshielded Inductor 680 mA 650mOhm Max Nonstandard
SC2506-330
| Material - Core | - |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 680 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 600mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 650mOhm Max |
| Operating Temperature | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.364" L x 0.310" W (9.25mm x 7.87mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) |