SC2506-681
Manufacturer
Signal TransformerDescription
FIXED IND 680UH 140MA 15.3OHM SM
Request for Quotation
SC2506-681
lmages are for reference only.SC2506-681
Delivery Services
680 µH Unshielded Inductor 140 mA 15.3Ohm Max Nonstandard
SC2506-681
| Material - Core | - |
| Inductance | 680 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 120mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 15.3Ohm Max |
| Operating Temperature | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.364" L x 0.310" W (9.25mm x 7.87mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | SC2506-680 | SC2506-681 | SC2506-100 | SC2506-101 |
| Manufacturer | Signal Transformer | Signal Transformer | Signal Transformer | Signal Transformer |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | FIXED IND 68UH 480MA 1.3 OHM SMD | FIXED IND 680UH 140MA 15.3OHM SM | FIXED IND 10UH 1.1A 240 MOHM SMD | FIXED IND 100UH 400MA 2 OHM SMD |