V10E510PL1T7
V10E510PL1T7
V10E510PL1T7
lmages are for reference only.
  • Part Number
    V10E510PL1T7
  • Description
    VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
  • Package
    Disc 10mm
  • Delivery Services
820 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Quick Inquiry
V10E510PL1T7
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series UltraMOV™
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Maximum AC Volts 510 V
Maximum DC Volts 670 V
Varistor Voltage (Min) 738 V
Varistor Voltage (Typ) 820 V
Varistor Voltage (Max) 902 V
Current - Surge 3.5 kA
Energy 92J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency 110 pF @ 1 MHz
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Features -
Grade -
Qualification -
Description VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM