0518CDMCCDS-4R7MC
0518CDMCCDS-4R7MC
0518CDMCCDS-4R7MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    0518CDMCCDS-4R7MC
  • Description
    FIXED IND 4.7UH 3.2A 85MOHM SMD
  • Delivery Services
4.7 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 85mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
0518CDMCCDS-4R7MC
Material - Core Metal
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Current - Saturation (Isat) 5.1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)