10BJ110CA
10BJ110CA
10BJ110CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10BJ110CA
  • Description
    TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
  • Delivery Services
177V Clamp 5.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Quick Inquiry
10BJ110CA
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.6A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)