10BJ13CA
10BJ13CA
10BJ13CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10BJ13CA
  • Description
    TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
  • Delivery Services
21.5V Clamp 46.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Quick Inquiry
10BJ13CA
Series 10BJ
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.6A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)