10BJ14CA
10BJ14CA
10BJ14CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10BJ14CA
  • Description
    TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
  • Delivery Services
23.2V Clamp 43.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Quick Inquiry
10BJ14CA
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.1A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)