10BJ12CA
10BJ12CA
10BJ12CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10BJ12CA
  • Description
    TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
  • Delivery Services
19.9V Clamp 50.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Quick Inquiry
10BJ12CA
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50.3A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)