195D474X0010S2W
195D474X0010S2W
195D474X0010S2W
lmages are for reference only.
  • Part Number
    195D474X0010S2W
  • Manufacturer
    Vishay Sprague
  • Description
    CAP TANT 0.47UF 20% 10V 1507
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1507 (3718 Metric)
  • Delivery Services
0.47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1507 (3718 Metric)
Quick Inquiry
195D474X0010S2W
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Tantalum Capacitors -
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 195D
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)