195D474X9025C2T
195D474X9025C2T
195D474X9025C2T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    195D474X9025C2T
  • Description
    CAP TANT 0.47UF 10% 25V 0905
  • Delivery Services
0.47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 0905 (2114 Metric)
Quick Inquiry
195D474X9025C2T
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0905 (2114 Metric)
Size / Dimension 0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.39mm)