591D225X9025A4T15H
591D225X9025A4T15H
591D225X9025A4T15H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    591D225X9025A4T15H
  • Description
    CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1507
  • Package
    1507 (3718 Metric)
  • Delivery Services
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1507 (3718 Metric) 5Ohm
Quick Inquiry
591D225X9025A4T15H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)