591D226X0004B2T15H
591D226X0004B2T15H
591D226X0004B2T15H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    591D226X0004B2T15H
  • Description
    CAP TANT 22UF 20% 4V 1611
  • Package
    1611 (4028 Metric)
  • Delivery Services
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1611 (4028 Metric) 800mOhm
Quick Inquiry
591D226X0004B2T15H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)