591D226X0010A2T13H
591D226X0010A2T13H
591D226X0010A2T13H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    591D226X0010A2T13H
  • Description
    CAP TANT 22UF 20% 10V 1507
  • Package
    1507 (3718 Metric)
  • Delivery Services
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1507 (3718 Metric) 800mOhm
Quick Inquiry
591D226X0010A2T13H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)