591D226X0010C2T15H
591D226X0010C2T15H
591D226X0010C2T15H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    591D226X0010C2T15H
  • Description
    CAP TANT 22UF 20% 10V 2812
  • Package
    2812 (7132 Metric)
  • Delivery Services
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2812 (7132 Metric) 200mOhm
Quick Inquiry
591D226X0010C2T15H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)