ALZN1B48
ALZN1B48
ALZN1B48
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ALZN1B48
  • Description
    RELAY
  • Delivery Services
Relay Coil
Quick Inquiry
ALZN1B48
Manufacturer Panasonic Electric Works
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Mounting Type -
Coil Voltage -
Contact Form -
Contact Rating (Current) -
Switching Voltage -
Load - Max Switching -
Coil Current -
Coil Type -
Features -
Termination Style -
Seal Rating -
Coil Insulation -
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage -
Operate Time -
Release Time -
Operating Temperature -
Contact Material -
Approval Agency -
Relay Type -
Grade -
Qualification -
Coil Resistance -
Base Product Number ALZN1B
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ALZN1B48W ALZN1B05 ALZN1B05W ALZN1B09
Part Number ALZN1B48W ALZN1B05 ALZN1B05W ALZN1B09
RoHS Status ROHS3 Compliant
Description RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 9V