AMPMADC-2.0480T3
AMPMADC-2.0480T3
AMPMADC-2.0480T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMADC-2.0480T3
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
2.048 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMADC-2.0480T3
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Abracon LLC
Series AMPM
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator MEMS
Type XO (Standard)
Frequency 2.048 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)