AMPMAFA-25.0000
AMPMAFA-25.0000
AMPMAFA-25.0000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMAFA-25.0000
  • Description
    MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMAFA-25.0000
Series AMPM
Packaging Bulk
Type XO (Standard)
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AMPMAFA-25.0000T AMPMADB-24.5760T AMPMADC-2.0480T AMPMADC-2.0480T3
Part Number AMPMAFA-25.0000T AMPMADB-24.5760T AMPMADC-2.0480T AMPMADC-2.0480T3
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD