AWSCR-7.37CPLA-C30-T4
AWSCR-7.37CPLA-C30-T4
AWSCR-7.37CPLA-C30-T4
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AWSCR-7.37CPLA-C30-T4
  • Description
    CERAMIC RES 7.3700MHZ 30PF SMD
  • Delivery Services
7.37 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Quick Inquiry
AWSCR-7.37CPLA-C30-T4
Manufacturer Abracon LLC
Series AWSCR-CPLA
Type Ceramic
Frequency 7.37 MHz
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Features Built in Capacitor
Capacitance 30 pF
Impedance 30 Ohms
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Height 0.059" (1.50mm)