BWLM0018100933NJ00
BWLM0018100933NJ00
BWLM0018100933NJ00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWLM0018100933NJ00
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 35mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BWLM0018100933NJ00
Material - Core Ferrite
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)