BWLM00181009R27J00
BWLM00181009R27J00
BWLM00181009R27J00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWLM00181009R27J00
  • Delivery Services
270 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 160mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BWLM00181009R27J00
Material - Core Ferrite
Inductance 270 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 750 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 660MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)