BWLM00181009R10K00
BWLM00181009R10K00
BWLM00181009R10K00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWLM00181009R10K00
  • Delivery Services
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 100mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BWLM00181009R10K00
Material - Core Ferrite
Inductance 100 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 1.26GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)