BWLM00181009R21J00
BWLM00181009R21J00
BWLM00181009R21J00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWLM00181009R21J00
  • Delivery Services
210 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 150mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BWLM00181009R21J00
Material - Core Ferrite
Inductance 210 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 720MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)