BWLM001810094N9D00
BWLM001810094N9D00
BWLM001810094N9D00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWLM001810094N9D00
  • Manufacturer
    Pulse Electronics
  • Description
    INDUCTOR RF
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
4.9 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 15mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
BWLM001810094N9D00
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Pulse Electronics
Series BWLM
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.9 nH
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 2.6 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 2.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)