CLF10040T-100M-CA
CLF10040T-100M-CA
CLF10040T-100M-CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CLF10040T-100M-CA
  • Description
    FIXED IND 10UH 3.3A 31.2MOHM SMD
  • Delivery Services
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 31.2mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CLF10040T-100M-CA
Manufacturer TDK Corporation
Series CLF-CA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Current - Saturation (Isat) 4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 31.2mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)