DEA203750BT-2292A1-H
DEA203750BT-2292A1-H
DEA203750BT-2292A1-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DEA203750BT-2292A1-H
  • Description
    RF FILTER BAND PASS 3.75GHZ 0805
  • Package
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Delivery Services
3.75GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 900MHz Bandwidth 2.3dB 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Quick Inquiry
DEA203750BT-2292A1-H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Frequency 3.75GHz
Bandwidth 900MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 2.3dB
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.026" (0.65mm)