KTD250B335M32A0T00
KTD250B335M32A0T00
KTD250B335M32A0T00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    KTD250B335M32A0T00
  • Description
    CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL
  • Delivery Services
3.3 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Radial
Quick Inquiry
KTD250B335M32A0T00
Series NTD
Packaging Tape & Box (TB)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)