Part Number
LSY T676-P1Q2-1-0+R1S2-35-0-20-R18-Z-SV
Manufacturer
ams-OSRAM USA INC.Description
LED SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-PLCC
In Stock
80,828 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

LSY T676-P1Q2-1-0+R1S2-35-0-20-R18-Z-SV
lmages are for reference only.LSY T676-P1Q2-1-0+R1S2-35-0-20-R18-Z-SV
LED SMD
Datasheet4-PLCC
80,828 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Red, Yellow 633nm Red, 588nm Yellow LED Indication - Discrete 2V Red, 2V Yellow 4-PLCC
LSY T676-P1Q2-1-0+R1S2-35-0-20-R18-Z-SV

| Category | Optoelectronics - LED Indication Discrete - |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | Multi TOPLED® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | |
| Color | Red, Yellow |
| Configuration | Independent |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | - |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Lens Size | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Red, 2V Yellow |
| Current - Test | 20mA Red, 20mA Yellow |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 633nm Red, 588nm Yellow |
| Wavelength - Peak | 645nm Red, 591nm Yellow |
| Features | - |
| Package / Case | 4-PLCC |
| Supplier Device Package | 4-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 2.10mm |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z | LSY T670-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z | LSY T675-R1S2-1-0+S1U2-35-0-30-R18-Z | LSY T676-P2R1-1-0+Q2S1-35-0-20-R18-Z |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | LED RED/YELLOW CLEAR SMD R/A | LED RED/YELLOW CLEAR 4PLCC SMD | LED TOPLED 633/587 RED/YLW 4PLCC | LED RED/YELLOW CLEAR 4PLCC SMD |
| Series | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. | ams-OSRAM USA INC. |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |

Recommended Products


















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |