LSY T676-Q1R2-1-0+R1S2-35-0-20-R18-Z-XX
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Description
    LED SMARTLED
  • Delivery Services
Red, Yellow 633nm Red, 588nm Yellow LED Indication - Discrete 2V Red, 2V Yellow 4-PLCC
Quick Inquiry
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating -
Lens Style Round with Flat Top
Lens Size 2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V Red, 2V Yellow
Current - Test 20mA Red, 20mA Yellow
Supplier Device Package 4-PLCC
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max) 2.10mm