PA2050.782NL
PA2050.782NL
PA2050.782NL
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PA2050.782NL
  • Description
    FIXED IND 7.8UH 13.3A 5.1MOHM SM
  • Delivery Services
7.8 µH Shielded Wirewound Inductor 13.3 A 5.1mOhm Nonstandard
Quick Inquiry
PA2050.782NL
Material - Core -
Inductance 7.8 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 13.3 A
Current - Saturation (Isat) 18A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 5.1mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.875" L x 0.750" W (22.23mm x 19.05mm)
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)