QYX1H223JTP3TA
QYX1H223JTP3TA
QYX1H223JTP3TA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QYX1H223JTP3TA
  • Description
    CAP
  • Delivery Services
0.022 µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Quick Inquiry
QYX1H223JTP3TA
Series QYX
Packaging Bulk
RoHS Status
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 50V
Dielectric Material Polyester
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.256" L x 0.138" W (6.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)