SC104-220
Manufacturer
Signal TransformerDescription
FIXED IND 22UH 2.3A 88 MOHM SMD
Datasheet
DatasheetPackage
Nonstandard
Request for Quotation
SC104-220
lmages are for reference only.SC104-220
DatasheetNonstandard
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
22 µH Unshielded Inductor 2.3 A 88mOhm Max Nonstandard
SC104-220
| Category | Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors - |
| Manufacturer | Signal Transformer |
| Series | SC104 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | - |
| Material - Core | - |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.6A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 88mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |