SC104-390
Manufacturer
Signal TransformerDescription
FIXED IND 39UH 1.68A 151MOHM SMD
Request for Quotation
SC104-390
lmages are for reference only.SC104-390
Delivery Services
39 µH Unshielded Inductor 1.68 A 151mOhm Max Nonstandard
SC104-390
| Material - Core | - |
| Inductance | 39 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.68 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.2A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 151mOhm Max |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |