SC104-331
Manufacturer
Signal TransformerDescription
FIXED IND 330UH 640MA 1.1OHM SMD
Request for Quotation
SC104-331
lmages are for reference only.SC104-331
Delivery Services
330 µH Unshielded Inductor 640 mA 1.1Ohm Max Nonstandard
SC104-331
| Material - Core | - |
| Inductance | 330 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 420mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.1Ohm Max |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |