SMCJE110AH
SMCJE110AH
SMCJE110AH
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SMCJE110AH
  • Description
    TVS DIODE 110VWM UNI
  • Delivery Services
177V Clamp 8.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Quick Inquiry
SMCJE110AH
Series SMCJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Zener
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.5A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)