TSL0808RA-151KR67-PF
TSL0808RA-151KR67-PF
TSL0808RA-151KR67-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL0808RA-151KR67-PF
  • Description
    FIXED IND 150UH 670MA 400MOHM TH
  • Delivery Services
150 µH Unshielded Inductor 670 mA 400mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL0808RA-151KR67-PF
Material - Core -
Inductance 150 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 670 mA
Current - Saturation (Isat) 670mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant 3.6MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)