TSL0808RA-220K1R7-PF
TSL0808RA-220K1R7-PF
TSL0808RA-220K1R7-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL0808RA-220K1R7-PF
  • Description
    FIXED IND 22UH 1.7A 70 MOHM TH
  • Delivery Services
22 µH Unshielded Inductor 1.7 A 70mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL0808RA-220K1R7-PF
Material - Core -
Inductance 22 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 10MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)