TSL0808RA-2R2M3R9-PF
TSL0808RA-2R2M3R9-PF
TSL0808RA-2R2M3R9-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL0808RA-2R2M3R9-PF
  • Description
    FIXED IND 2.2UH 3.9A 15 MOHM TH
  • Delivery Services
2.2 µH Unshielded Inductor 3.9 A 15mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL0808RA-2R2M3R9-PF
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Current - Saturation (Isat) 5.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 45MHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)