TSL0808RA-332KR14-PF
TSL0808RA-332KR14-PF
TSL0808RA-332KR14-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL0808RA-332KR14-PF
  • Description
    FIXED IND 3.3MH 140MA 8.5 OHM TH
  • Delivery Services
3.3 mH Unshielded Inductor 140 mA 8.5Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL0808RA-332KR14-PF
Material - Core -
Inductance 3.3 mH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) 140mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.5Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant 710kHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)