TSL0808RA-222KR17-PF
TSL0808RA-222KR17-PF
TSL0808RA-222KR17-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TSL0808RA-222KR17-PF
  • Description
    FIXED IND 2.2MH 170MA 6.4 OHM TH
  • Delivery Services
2.2 mH Unshielded Inductor 170 mA 6.4Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
Quick Inquiry
TSL0808RA-222KR17-PF
Material - Core -
Inductance 2.2 mH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 170 mA
Current - Saturation (Isat) 170mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 6.4Ohm Max
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant 880kHz
Ratings -
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)