TUW3J10RE
TUW3J10RE
TUW3J10RE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    TUW3J10RE
  • Description
    RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
  • Delivery Services
10 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Quick Inquiry
TUW3J10RE
Series TUW
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)