WCLA2012V1-101-R
WCLA2012V1-101-R
WCLA2012V1-101-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WCLA2012V1-101-R
  • Description
    FIXED IND 100NH 400MA 460MOHM SM
  • Delivery Services
100 nH Unshielded Wirewound Inductor 400 mA 460mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
WCLA2012V1-101-R
Series WCLA2012V1
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core -
Inductance 100 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.2GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)