WCLA2012V1-2R2-R
WCLA2012V1-2R2-R
WCLA2012V1-2R2-R
lmages are for reference only.
  • Part Number
    WCLA2012V1-2R2-R
  • Description
    FIXED IND 2.2NH 800MA 30MOHM SMD
  • Delivery Services
2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 30mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
WCLA2012V1-2R2-R
Material - Core -
Inductance 2.2 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant 8.5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)