AMPMDFB-12.0000T
AMPMDFB-12.0000T
AMPMDFB-12.0000T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AMPMDFB-12.0000T
  • Description
    MEMS OSC XO 12.0000MHZ SMD
  • Delivery Services
12 MHz XO (Standard) Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AMPMDFB-12.0000T
Series AMPM
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Type XO (Standard)
Frequency 12 MHz
Function Standby (Power Down)
Output -
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AMPMDFB-12.0000 AMPMDFB-12.0000T3 AMPMDFB-12.2880 AMPMDFB-12.2880T
Part Number AMPMDFB-12.0000 AMPMDFB-12.0000T3 AMPMDFB-12.2880 AMPMDFB-12.2880T
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD MEMS OSC XO 12.2880MHZ SMD