SDVL1608SD090PTHS151
SDVL1608SD090PTHS151
SDVL1608SD090PTHS151
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDVL1608SD090PTHS151
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    VARISTOR 14V 90A 0603
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0603 (1608 Metric)
  • Delivery Services
14 V 150 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
SDVL1608SD090PTHS151
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Varistors-MOVs -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Maximum AC Volts 6.4 V
Maximum DC Volts 9 V
Varistor Voltage (Min) 11 V
Varistor Voltage (Typ) 14 V
Varistor Voltage (Max) 16 V
Current - Surge 150 A
Energy 0.1J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)