SDVL1608SD850PTHS200
SDVL1608SD850PTHS200
SDVL1608SD850PTHS200
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDVL1608SD850PTHS200
  • Description
    VARISTOR 100V 12A 0603
  • Delivery Services
100 V 20 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
SDVL1608SD850PTHS200
RoHS Status
Maximum AC Volts 60 V
Maximum DC Volts 85 V
Varistor Voltage (Min) 90 V
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Varistor Voltage (Max) 110 V
Current - Surge 20 A
Energy 0.03J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)