SDVL1608SD180PTHS121
SDVL1608SD180PTHS121
SDVL1608SD180PTHS121
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SDVL1608SD180PTHS121
  • Description
    VARISTOR 25V 70A 0603
  • Delivery Services
25 V 120 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
SDVL1608SD180PTHS121
RoHS Status
Maximum AC Volts 12.7 V
Maximum DC Volts 18 V
Varistor Voltage (Min) 22 V
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Varistor Voltage (Max) 28 V
Current - Surge 120 A
Energy 0.1J
Number of Circuits 1
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)