SPM4012T-R47M-CA
SPM4012T-R47M-CA
SPM4012T-R47M-CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    SPM4012T-R47M-CA
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    FIXED IND 470NH 5.6A 25 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.6 A 25mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
SPM4012T-R47M-CA
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer TDK Corporation
Series SPM-CA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Iron Powder
Inductance 470 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.6 A
Current - Saturation (Isat) 6A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)