CD54NP-121KC
CD54NP-121KC
CD54NP-121KC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CD54NP-121KC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 120UH 480MA 930MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
120 µH Unshielded Inductor 480 mA 930mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CD54NP-121KC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CD54
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 120 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 930mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)