CD54NP-470LC
CD54NP-470LC
CD54NP-470LC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CD54NP-470LC
  • Description
    FIXED IND 47UH 720MA 370MOHM SMD
  • Delivery Services
47 µH Unshielded Inductor 720 mA 370mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CD54NP-470LC
Series CD54
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 720 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)