CD54NP-390LC
CD54NP-390LC
CD54NP-390LC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CD54NP-390LC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 39UH 800MA 320MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
39 µH Unshielded Inductor 800 mA 320mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CD54NP-390LC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CD54
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 39 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)